banew qqq
Implanty zębowe
najnowsza odpowiedź stomatologii na problem utraty zębów
Implanty zębowe

 

Implanty Gdańsk

Implantologia jest to najnowocześniejszy, a zarazem  najdynamiczniej rozwijający się dział stomatologii. Zajmujący się odbudową utraconych zębów. Odbudowa oparta na implantach to najlepsze rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie  dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. W naszej Klinice dla każdego pacjenta na pierwszej wizycie konsultacyjnej określany jest ścisły, indywidualny plan leczenia oraz kosztorys usług, obejmujący ceny wykonania zabiegu wszczepienia implantu, który odbywa się w znieczuleniu wliczonym w koszt.

 

Co to jest implant?

Implant zębowy najczęściej wykonany jest z tytanu i przyjmuje postać śrubek o wielkości kilku milimetrów. Mocuje się go w kości pacjenta gdzie zastępuje on korzeń zęba i stanowi podstawę, na której mocowana jest korona, most lub proteza. Implant zębowy zbudowany jest z trzech idealnie pasujących do siebie elementów, są to:

Implanty Gdańsk

1. Korona protetyczna, która jest jedyną widoczną częścią implantu, imitującą naturalnego zęba.

2. Śruba łącząca.

3. Łącznik, który łączy śrubę z koroną protetyczną, jego rolą jest zapewnienie wytrzymałości oraz stabilności całej konstrukcji.

4. Tytanowa śruba, która wkręcana jest w kość szczęki górnej lub żuchwy.

Implanty zębowe świetnie imitują naturalne uzębienie, dając pacjentom poczucie komfortu. Niemniej jednak, warto pamiętać o tym, że najlepiej działają one kiedy są wszczepione jak najszybciej po usunięciu zęba, którego mają zastępować. Dzięki temu można uniknąć problemów związanych z zanikiem kości. Materiał z którego wykonane są implanty zębowe jest hipoalergiczny oraz biozgodny, dlatego nie wywołuje on podrażnień i zostaje naturalnie przyjęty przez organizm pacjenta. Rozmiar oraz rodzaj implantu  jest indywidualnie dopasowana przez lekarza podczas wizyty.

Pacjenci decydujący się na leczenie implantologiczne mogą zapomnieć o wielu problemach, z którymi borykają się posiadacze tradycyjnych protez. Dodatkową korzyścią wynikającą z zabiegu implantacji jest zniwelowanie niebezpieczeństwa bezpowrotnego zaniku kości.

 

Jak przebiega założenie implantów zębowych?

 

Etap I Konsultacja implantologiczna oraz przygotowanie odpowiedniego planu leczenia

W pierwszym etapie leczenia przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja, na której lekarz implantolog zbiera informacje na temat stanu zdrowia oraz oczekiwań pacjenta. Podczas tego etapu wykonywane są również zdjęcia RTG, które umożliwiają lekarzowi ocenienie, jak wyglądają zęby, struktury kostne oraz czy pacjent ma wystarczającą ilość tkanki kostnej do wprowadzenia implantu. Dzięki temu, specjalista wie, jaki zakres usług zaoferować i jakie zabiegi wykonać. Następnie lekarz stomatolog przedstawia pacjentowi szczegółowy plan leczenia oraz orientacyjne koszty zabiegu.

Implanty Gdańsk

 

Etap II wszczepienie implantu

Wszczepienie implantu zębowego trwa około 60 minut i przeprowadzone jest w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny. Polega on na nawierceniu w kości niewielkich otworów, w które następnie wkręca się implant zębowy. Zależnie od indywidualnych warunków przeprowadzane są dwa rodzaje implantacji; implantacja zwykła oraz natychmiastowa. Implantacja zwykła przeprowadzana jest, gdy implant zębowy wszczepiany jest w miejsce uprzednio usuniętego zęba. Natomiast implantacja natychmiastowa ma miejsce gdy podczas jednej wizyty usuwany jest ząb i na jego miejsce wszczepiany jest implant zębowy. Dzięki temu, zmniejsza się ilość zabiegów oraz wykorzystuje naturalny potencjał gojenia się rany, jaki ma zębodół po ekstrakcji zęba.

Po zabiegu implantacji należy odczekać od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie zachodzi integracja implantu zębowego z kością tak zwana osteointegracja. Po tym czasie możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego.

 

 

Etap III wizyty kontrolne oraz zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu

Szwy użyte podczas zabiegu implantacji powinny rozpuścić się po około 14 dniach. Jednak jeżeli tak się nie stanie, pacjent powinien zgłosić się na wizytę konsultacyjną podczas, której zostaną one usunięte.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się zażywanie antybiotyku przepisanego przez lekarza implantologa oraz jeżeli to konieczne branie leków przeciwbólowych. Wskazane jest również nie dotykanie rany rękoma, płukania jamy ustnej przez 24h, unikania wysiłku fizycznego, palenia tytoniu oraz spożywania gorących pokarmów.

Leczenie kontynuowane jest po 3 miesiącach w  przypadku zębów dolnych oraz 6 miesiącach w przypadku zębów górnych. Po tym czasie następuje odsłonięcie górnej części implantu i wprowadzenie tak zwanej śruby gojącej na około tydzień. Dzięki temu, ukształtowane zostają tkanki miękkie.

   

Etap IV odbudowa protetyczna

Ostatnim etapem jest przeprowadzenie odbudowy protetycznej, wiąże się on z koniecznością odwiedzenia kliniki stomatologicznej około 3-4 razy co 2-3 tygodnie. Po dwóch tygodniach od wprowadzenia śruby gojącej lekarz stomatolog pobiera wycisk pod pracę protetyczną. Następnie podczas kolejnych wizyt  osadzona zostaje praca protetyczna na implancie bądź implantach.

Czytaj więcej o odbudowach protetycznych na implantach.

Implanty Gdańsk

 

Zalety leczenia implantologicznego:

Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które utraciły pojedynczego lub kilka zębów. Nowoczesna technologia stomatologiczna pozwala na wszczepianie implantów nawet u osób, które utraciły zęby kilka lat wcześniej. Dzięki niej wielu pacjentów odzyskało piękny uśmiech i pewność siebie. Implanty Gdańsk mają wiele zalet do najważniejszych z nich zaliczamy, między innymi:

Implanty Gdańsk

możliwość odbudowania pojedynczego zęba, bez konieczności jednoczesnego piłowania zębów znajdujących się w ich sąsiedztwie,

brak dyskomfortu  wynikającego z użytkowania protez,

brak dyskomfortu  wynikającego z użytkowania protez,

w przypadku osób, które całkowicie utraciły uzębienie możliwe jest osadzenie protezy całkowitej na kilku implantach,

poprawa wyglądu oraz samopoczucia,

ochrona przed zanikiem tkanki kostnej,

implanty Gdańsk zębowe doskonale przyjmują się – ponad 98%,

pomagają utrzymywać poprawny obrys twarzy, prawidłową wymowę,

wytrzymałość – implanty zębowe mogą służyć swoim właścicielom nawet  do końca życia.

 

Implanty Gdańsk – Przeciwwskazania dla wstawienia

Pomimo wielu dobrych opinii o implantach, niestety nie zawsze zabiegi są rekomendowane. Osoby, które straciły zęba, mogą wówczas skorzystać z innych metod, takich jak korona czy most. Nie warto zaniechać wypełnienia — luki zębowe są nie tylko nieestetyczne, ale też źle wpływają na zdrowie.

Przeciwwskazania, do zabiegu wszczepienia implantu zębowego, możemy podzielić na trzy grupy. Są to przeciwwskazania miejscowe, ogólne bezwzględne oraz ogólne względne.

 

Przeciwwskazania miejscowe

Przeciwwskazania miejscowe dotyczą jamy ustnej i należą do nich między innymi;

zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego niewystarczające, które nie są wystarczające do wszczepienia implantów zębowych,

nieprawidłowa błona śluzowa istniejąca w miejscu przyszłej implantacji,

za mało miejsca pomiędzy zębami sąsiednimi, a także pomiędzy zębami górnymi oraz dolnymi,

niedostateczna jakość tkanki kostnej.

 

Przeciwwskazania bezwzględne

Do przeciwwskazań ogólnych bezwzględnych zaliczamy przede wszystkim niektóre choroby. Należy tu wymienić przede wszystkim:

cukrzyca,

choroby wyniszczające organizm ( AIDS oraz choroba nowotworowa)

alkoholizm oraz uzależnienie od narkotyków

Implanty Gdańskciąża,

osteoporoza, zwłaszcza leczona z zastosowaniem bisfosfonianów,

wiek poniżej 16-17 lat ze względu na niezakończony jeszcze proces rozwoju kości.

niekorzystne warunki anatomiczne szczęki, a także

przebyta w przeszłości radioterapia okolicy twarzoczaszki,

 

Przeciwwskazania ogólne względne

Należą do nich;

wszelkiego rodzaju alergie,

choroby układu krążenia,

stany zapalne przyzębia i błony śluzowej,

choroby nerek i układu oddechowego,

zaawansowana paradontoza,

choroby reumatyczne

schorzenia endokrynologiczne,

Również nałogowi palacze tytoniu powinni liczyć się z ryzykiem powikłań po zabiegu implantologicznym. Dzieje się tak, ponieważ tytoń utrudnia gojenie się ran poprzez zmniejszenie unaczynienia. Palenie to jeden z czołowych czynników ryzyka, które wpływają na wskaźnik niepowodzeń implantacji.

Specjaliści wykonujący implanty zębów w Gdańsku

Rozumiemy, że chcesz, aby implanty zębowe w Gdańsku wykonał dla Ciebie specjalista. Nasi lekarze nie tylko wykonują zabieg, ale też kontrolują, jak przebiega proces gojenia. Dopasują implant w taki sposób, aby idealnie pasował do pozostałych zębów, nie powodował dyskomfortu (zarówno podczas wszczepienia, jak też później) ani bólu.

Implantologia w naszym wykonaniu to:

najlepsza jakość implantów, korony, mostów,

perfekcyjnie wypełnione braki uzębienia,

kompleksowe leczenie pod okiem doświadczonego lekarza,

kontrolne wizyty, podczas których implantolog przeprowadza konsultację, sprawdza implant, decyduje o dalszym przebiegu leczenia.

Jeżeli rozważasz implanty stomatologiczne, chcesz dowiedzieć się, jak wygląda wszczepienie śrubyimplantologicznejoraz wykonanie zabiegu odbudowy protetycznej na implancie — skontaktuj się z nami. Każdy pacjent może skorzystać z usług przychodni Curodental, która mieści się w Gdańsku. Dowiedz się, jakie rozwiązanie możemy Ci zaproponować i odwiedź nasz gabinet stomatologiczny, który specjalizuje się m.in. w implantach.


Zabiegi wykonuje

Dr Piotr Fitaszewski ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w kraju oraz za granicą. Praca jest jego życiową pasją, dlatego nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kongresach i kursach z zakresu implantologii, implantoprotetyki oraz chirurgii stomatologicznej.

Zajmuje się chirurgicznym wszczepieniem implantów oraz implantoprotetyką.

Czytaj więcej

 
     

Dr Edyta Gasperowicz absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Jej głównym zainteresowaniem jest stomatologia estetyczna, implantoptotetyka oraz protetyka. Uczestniczyła w wielu kursach oraz konferencjach związanych właśnie z tymi dziedzinami. Stale podnosi swoje umiejętności. Była wieloletnim członkiem PASEPolskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, która jest filią IFED (International Federation of Esthetic Dentistry).

Zajmuje się implantoprotetyką.

Czytaj więcej

Dr Kuskowska jest lekarzem stomatologii z wieloletnim doświadczeniem. Swoje wykształcenia zdobywała w Akademii Medycznej w Gdańsku. W naszym centrum stomatologicznym zajmuje się stomatologią zachowawczą, protetyką oraz leczeniem kanałowym. Doktor podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie, poświęca mu należyty czas, dokładnie przedstawia i tłumaczy cały proces leczenia. Służy nie tylko pomocą stomatologiczną, lecz i dobrym słowem.

Zajmuje się implantoprotetyką.

Czytaj więcej

 

Masz pytania dotyczące implanty Gdańsk? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Implanty Gdańsk – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!