Leczenie kanałowe Gdańsk

Leczenie kanałowe Gdańsk

Leczenie kanałowe staje się koniecznością, gdy nerw zęba zostaje nieodwracalnie uszkodzony. Dzieje się tak na skutek zaawansowanej próchnicy zębów lub złamania zęba. Podjęcie leczenia pozwala na uratowanie zęba, który w przeciwnym razie należałoby usunąć. Wykonanie zabiegu pod mikroskopem pozwala na bardzo precyzyjne ocenienie jego kondycji i zakresu niezbędnych do wykonania prac. Na tę okoliczność przygotowany jest nasz gabinet, którego siedziba mieści się w Gdańsku. Zatrudnieni dentyści najpierw oceniają skalę problemu, a potem przystępują do leczenia zębów.

Leczenie kanałowe Gdańsk

 

 

Etapy leczenia kanałowego

W trakcie zabiegu lekarz oczyszcza kanał zębowy z pozostałości nerwu oraz bakterii, a następnie wprowadza materiał stabilizujący. Leczenie kanałowe może przebiegać w 4 etapach:

Leczenie kanałowe Gdańsk

Etap I Przed rozpoczęciem leczenia niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zęba, celem określenia kształtu, ilości oraz długości kanałów. Dzięki niemu jest także możliwe dokonanie oceny obecności zmian okołowierzchołkowych. Zdjęcie pokazuje również, czy było wcześniej podjęte leczenie endodontyczne i czy zostało ono poprawnie przeprowadzone.

Etap II Leczenie endodontyczne odbywa się w znieczuleniu miejscowym W trosce o Państwa komfort i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu w naszej Klinice lekarze przed podaniem znieczulenia smarują miejsce wkłucia specjalnym preparatem znieczulającym miejscowo.

 

Etap III Następnie lekarz stomatolog przechodzi do właściwej części zabiegu — rozwierca ząb w celu usunięcia próchnicy i odsłonięcia ujść kanałów. Kanały zostają mechanicznie i chemicznie oczyszczone z pozostałości po miazdze i bakterii, są wielokrotnie płukane. Obecnie coraz rzadziej ząb zostaje zatruty przez lekarza, ponieważ dzisiejsze znieczulenia umożliwiają wyleczenie zęba nawet na jednej wizycie.

Etap IV Po zakończonym zabiegu oczyszczenia, poszerzania i płukania kanałów, należy je wypełnić specjalnym materiałem stomatologicznym – gutaperką. Czasami leczenie może przebiegać na kilku wizytach. Dzieje się tak w przypadku konieczności założenia leku, który ma za zadanie zwalczenie zakażania w zębie lub gdy potrzebna jest większa ilość czasu na opracowanie kanałów.

Etap V Po zakończeniu leczenia kanałowego lekarz stomatolog zakłada do zęba wypełnianie. W przypadku dużego zniszczenia korony ząb należy odbudować protetycznie. Może to być wkład koronowo-korzeniowy i korona.

 

Niepodjęcie leczenia kanałowego

Niepodjęcie leczenia kanałowego skutkuje nieodwracalnym zniszczeniem zęba prowadzącym do jego usunięcia. Brak jednego zęba ma negatywne skutki na całe uzębienie. Dzieje się tak dlatego, że zęby sąsiadujące z nim dążą do zamknięcia wolnego miejsca przesuwając się ku sobie. Muszą też one przejąć funkcję brakującego zęba.

 

Urządzenia wspomagające leczenie kanałowe 

Mikroskop – leczenie kanałowe

Mikroskop - leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne można przeprowadzić używając mikroskopu. Pomaga on znaleźć dodatkowe kanały oraz złamane narzędzia a także określić budowę anatomiczną kanału. Dzięki temu lekarz stomatolog może przeprowadzić skuteczne leczenie nawet w najtrudniejszych przypadkach. Klinika Curodental dysponuje nie tylko mikroskopem, ale również urządzeniem służącym do pomiaru długości kanału. Raypex 5 precyzyjnie określa początek wierzchołka zęba. Na ekranie urządzenia widać ruch narzędzia endodontycznego wzdłuż kanału.

   

Leczenie kanałowe w gabinecie w Gdańsku

Nasz sztab specjalistów jest gotowy, aby zatroszczyć się o kondycję Twoich zębów. Nasi dentyści pracują na najnowocześniejszym sprzęcie wiodących marek w tym  z mikroskopem stomatologicznym, aparatami rentgenowskimi  oraz innymi urządzeniami wspomagającymi leczenie z każdej dziedziny. Odwiedzając nasz gabinet, zobaczysz, że jest to miejsce nowoczesne i komfortowe – wyposażone zgodnie z aktualnymi standardami i w pełni gotowe by przeprowadzić kompleksowe leczenie kanałowe, zachowawcze, protetyczne, chirurgiczne, implantologiczne, ortodontyczne, periodontologiczne, a nawet zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Chcąc umówić wizytę w Curodentalu w Gdańsku, należy skontaktować się drogą telefoniczną, mailową lub przez messenger.

Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem dotyczący jego oczekiwań w stosunku do leczenia stomatologicznego. Jeżeli jest to koniczne zleci również wykonanie zdjęć rentgenowskich. Nasza klinika operuje najnowszym sprzętem do rentgenodiagnostyki. Na podstawie tak zebranych informacji lekarz dentysta planuje leczenie stomatologiczne i sporządza dokładny plan leczenia. Jeżeli jest to koniczne pacjent może zostać pokierowany do specjalistów z innych dziedzin stomatologii w obrębie naszego gabinetu. Dzieje się tak dlatego, że nie każdy dentysta specjalizuje się w każdej dziedzinie stomatologii. Niektórzy lekarze wykonują u nas leczenie kanałowe oraz z zakresu stomatologii zachowawczej i protetyki, inni natomiast wykonują leczenie periodontologiczne i implantologiczne. Więcej informacji na temat naszego zespołu w zakładce zespół.

 

Jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem

Większości pacjentom leczenie kanałowe kojarzy się z bardzo dużą ilością długich i bolesnych wizyt. Jednak dzięki rozwijającej się technologii nowoczesne kliniki stomatologiczne mogą swoim pacjentom zaoferować przeprowadzenie leczenia kanałowego (endodontycznego) podczas jednej wizyty w gabinecie. To duża oszczędność czasu oraz nerwów dla pacjentów.

Tradycyjne leczenie kanałowe wymagało od pacjenta odbycia kilku wizyt, które trwały od jednej do półtorej godziny. Na nich odbywało się zatrucie zęba, usunięcie kanałów oraz odbudowa korony. Całość leczenia czasami trwała nawet miesiąc. Nowoczesne leczenie kanałowe pozwala skrócić do jednej wizyty!

Czytaj więcej    


Zabiegi wykonują

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Leczenie kanałowe Gdańsk – zapraszamy do Curodental!