Licówki porcelanowe

   

Licówka to cienka płytka porcelanowa zbliżona odcieniem do naturalnej barwy szkliwa zęba. Jest ona przymocowywana do zęba odpowiednim klejem do lica zdrowego zęba. Dzięki niej nie są widoczne różne nieprawidłowości takie jak długość, kształt, kolor czy ubytki. Licówki mogą być wykonane z różnych tworzyw np. kompozytu czy akrylu, lecz właśnie porcelana zapewnia pożądaną elastyczność, trwałość oraz brak przebarwień i osadzania się kamienia nazębnego. Dodatkowo porcelana nie powoduje alergii, ponieważ jest biologicznie obojętna. Materiał (porcelana), najwierniej imituje naturalne uzębienie. Pochłania i odbija światło jak prawdziwy ząb. Porcelana jest też trwała (8-15 lat), nie przebarwia się i nie chłonie barwników z pożywienia.

   

Przebieg leczenia


Na pierwszej wizycie odbywa się konsultacja, omawiany jest cały przebieg zabiegu, zaplanowywana jest praca zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Na następnej wizycie zęby są szlifowane w obrębie szkliwa z znieczuleniem miejscowym, po czym pobierany jest precyzyjny wycisk protetyczny. Na tej samej wizycie dobierany jest również odpowiedni kolor porcelany. Na sam koniec wizyty zęby zabezpieczane są tzw. licówkami tymczasowymi. Po około 2 tyg.(podczas których technicy przygotowują w laboratorium licówki) odbywa się następna wizyta, na której licówki przyklejane są do powierzchni zęba specjalnymi cementami kompozytowym.

   

Dla kogo przeznaczone są licówki zębów?

Licówka umożliwia rozjaśnienie, wysłużenie, poszerzenie zębów. Można za jej pomocą zlikwidować szpary między zębami. Jest to dokonały wybór dla osób, które w krótkim czasie chcą wykonać korektę uśmiechu bez konieczności długotrwałego leczenia.

   

Jakie są zalety licówek zębów?

Największą zaletą licówek jest możliwość szybkiej korekty bez konieczności odbywania długiego leczenia. Po ich przyklejeniu, zęby od razu zmieniają swój wygląd. Dzięki temu pacjent, może cieszyć się pięknym uśmiechem bez konieczności odbywania długiego leczenia.

   

Jakie są rodzaje licówek zębów?

Licówki porcelanowe – to cienkie płytki z materiału ceramicznego, które przykleja się na powierzchnię zęba w celu zamaskowania ich niedoskonałości. Struktura licówek przypomina naturalne szkliwo, dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do poprawy wyglądu zębów przednich.

Licówki kompozytowe – są one znacznie tańsze od licówek porcelanowych. Wykonane są w całości z najwyższej jakości kompozytów. W odróżnieniu od pełnych rekonstrukcji nie wymaga ona ingerencji w szkliwo zębów. Dodatkowo zabieg jest całkowicie odwracalny.  Czytaj więcej…

   

Zabiegi wykonuje

 

Dr Edyta Gasperowicz absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Jej głównym zainteresowaniem jest stomatologia estetyczna, implantoptotetyka oraz protetyka. Uczestniczyła w wielu kursach oraz konferencjach związanych właśnie z tymi dziedzinami. Stale podnosi swoje umiejętności. Była wieloletnim członkiem PASEPolskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, która jest filią IFED (International Federation of Esthetic Dentistry).

Czytaj więcej

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Umów się na wizytę