RTG zębów

RTG zębów – Gdańsk

RTG zębów

W naszej Klinice wykonujemy zdjęcia rwntgenowskie zębów, które są niezbędne podczas efektywnego leczenia stomatologicznego. Zdjęcia dostarczają lekarzowi wiele cennych informacji o stanie jamy ustnej. Dzięki nim możliwe jest postawienie właściwej diagnozy czy wykrycie próchnicy w miejscach niedostępnych dla oka. Rentgen zębów jest  również niezbędny podczas leczenia  kanałowego,  ortodontycznego i implantologicznego.

Centrum Stomatologiczne Curodental dyspensuje nowoczesnym aparatem do zdjęć RTG pracujący w technologii radiowizjografii cyfrowej. Aparaty RTG oparte na tej technologii emitują o wiele mniejszą dawkę promieniowania, a obraz zdjęcia uzyskany za jego pomocą może być od razu po jego wykonaniu i wyświetlany na ekranie monitora. Dzięki temu, stomatolog może przeprowadzić dokładniejszą diagnozę.

 

Zdjęcia rentgenowskie wykonywane w naszej klinice:

Zdjęcie pantomograficzne (RTG panoramiczne,  panorama),

Zdjęcie cefalomtryczne (RTG cefalometryczne),

Zdjęcie punktowe (RTG punktowy zęba),

Tomografia komputerowa.

 

RTG zębów

Badanie pantomograficzne

Zdjęcie panoramiczne jest podstawowym badaniem diagnostycznym. Na jego podstawie lekarz stomatolog może wykryć wszelkie nieprawidłowości w stanie zdrowia jamy ustnej pacjenta, w tym; próchnicę, zmiany okołopowierzchniowe, zęby zatrzymane oraz dodatkowe. Zdjęcie stanowi również podstawę, na której planuje się leczenie protetyczne oraz endodontyczne.

 

Pacjenci nie leczący się w Centrum Stomatologicznym Curodental

Zdjęcia rentgenowskie zębów wykonujemy również dla Pacjentów innych klinik. Zdjęcia nagrywamy na płytę CD lub też wysyłamy drogą mailową. Na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego nie obowiązują zapisy, zdjęcie wykonywane jest na miejscu i nagrywane na płytę CD.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

EnglishSwedishPolandNorway