RTG zębów

RTG zębów Gdańsk

RTG zębów

W naszej Klinice wykonujemy zdjęcia rentgenowskie zębów, które są niezbędne podczas efektywnego leczenia stomatologicznego. Zdjęcia dostarczają lekarzowi wiele cennych informacji o stanie jamy ustnej. Dzięki nim możliwe jest postawienie właściwej diagnozy czy wykrycie próchnicy w miejscach niedostępnych dla oka. Rentgen zębów jest  również niezbędny podczas leczenia  kanałowego,  ortodontycznego i implantologicznego. Pozwala zaplanować zakres usługi do rzeczywistych problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci.

Centrum Stomatologiczne Curodental dyspensuje nowoczesnym aparatem do zdjęć RTG pracujący w technologii radiowizjografii cyfrowej. Aparaty RTG oparte na tej technologii emitują o wiele mniejszą dawkę promieniowania, a obraz zdjęcia uzyskany za jego pomocą może być od razu po jego wykonaniu i wyświetlany na ekranie monitora. Dzięki uzyskanemu w ten sposób zdjęciu RTG zęba, stomatolog może przeprowadzić dokładniejszą diagnozę.

 

Zdjęcia rentgenowskie wykonywane w naszej klinice:

Zdjęcie pantomograficzne (RTG panoramiczne,  panorama),

Zdjęcie kefalometryczne (RTG cefalometryczne),

Zdjęcie punktowe (RTG punktowy zęba),

Tomografia komputerowa.

 

RTG zębów

Badanie pantomograficzne

Zdjęcie panoramiczne jest podstawowym badaniem diagnostycznym. Na podstawie takiego zdjęcia lekarz stomatolog może wykryć wszelkie nieprawidłowości w stanie zdrowia jamy ustnej pacjenta, w tym; próchnicę, zmiany okołopowierzchniowe, zęby zatrzymane oraz dodatkowe. Zdjęcie stanowi również podstawę, na której planuje się leczenie protetyczne oraz endodontyczne.

Tomografia komputerowa zębów, szczęki i żuchwy

tomografia komputerowa

W Centrum Stomatologicznym Curodental oprócz tradycyjnych zdjęć rentgenowskich wykonujemy również tomografię komputerową zębów, szczęki i żuchwy. Dzięki wykonaniu tomografii komputerowej możliwe jest otrzymania trójwymiarowego obrazu 3D, który pozwala na postawienie o wiele dokładniejszej diagnozy.

Tomografia komputerowa zębów, szczęki i żuchwy jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Całe badanie trwa niecałą minutę, a wynik gotowy jest praktycznie od razu i nagrywany na płytę CD lub DVD. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do badania.

Czytaj więcej…

 

Pacjenci nie leczący się w Centrum Stomatologicznym Curodental

Zdjęcia rentgenowskie zębów wykonujemy również dla Pacjentów innych klinik. Dość często zdarza się, że małe gabinety stomatologiczne nie są wyposażone w nowoczesny sprzęt do rentgenodiagnostyki. W takim przypadku, pacjenci zmuszeni są wykonać zdjęcie RTG w innym gabinecie stomatologicznym. W Curodental nie musisz się zapisywać na wykonanie zdjęcia, robimy je na miejscu i nagrywamy na płycie CD lub DVD. U nas nie tylko wykonasz zdjęcie RTG, ale też możesz też skorzystać z konsultacji stomatologicznej. Jeśli czas oczekiwania na wizytę w Twojej poradni jest długi, a Ty chcesz jak najszybciej skorzystać z opcji leczenia, skontaktuj się z nami.

W Curodental w Gdańsku przyjmujemy oprócz pacjentów wszystkich, którzy cierpią z powodu nagłego bólu zębów. Wykonujemy dla nich (w razie potrzeby) zdjęcie RTG zęba i podejmujemy natychmiastowe leczenie lub kierujemy na zabieg (np. ekstrakcji).

Wykonując u nas RTG zębów, otrzymasz zdjęcia nagrane na płytę CD. Jeżeli wolisz uzyskać je w inny sposób, możemy wysłać wyniki rentgenu zębów drogą mailową. Na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego nie obowiązują zapisy, zdjęcie wykonywane jest na miejscu i nagrywane na płytę CD. Pacjenci, którzy chcą wykonać u nas rentgen zęba, powinni jednak wiedzieć, że wskazaniem do zrobienia zdjęcia jest zalecenie lekarskie. Skierowania najczęściej wystawiane są osobom, które mają przystąpić do leczenia kanałowego lub zostać zakwalifikowane do ekstrakcji zęba. Zdjęcie RTG pozwala zweryfikować, jaka jest dokładnie skala problemu i dopasować usługi dentystyczne do konkretnych potrzeb. Nasz gabinet znajduje się w Gdańsku. To tutaj możesz zgłosić się na rentgen zębów — cennik znajduje się w dedykowanej zakładce na naszej stronie.

   

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę