Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek Gdańsk

Usuwanie ósemek Gdańsk

Ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości znajdują się w ostatnim rzędzie w żuchwie i wyrastają dopiero pomiędzy 17 a 21 rokiem życia. Ich pojawienie się może prowadzić do skrzywienia pozostałych zębów, ponieważ bardzo często nie mieszczą się one w szczęce pacjenta. Dodatkowo przez utrudniony do nich dostęp bardzo ciężko jest je prawidłowo umyć, przez co bardzo często zalega na nich pokarm, który stanowi doskonałą pożywkę dla rozwijających się bakterii, co prowadzi do powstania próchnicy. To także istotny powód, dla którego często nie podejmuje się leczenia zębów. W wielu przypadkach dla pacjentów korzystniejsza jest ekstrakcja, czyli usuwanie ósemek. W dalszej perspektywie powoduje ona mniej bólu, dyskomfortu i powikłań.

 

Kiedy należy usunąć ósemki?

Jeżeli zęby mądrości nie sprawiają problemów, to najczęściej nie należy ich usuwać. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz stomatolog sprawdzi czy ósemki są prawidłowo ustawione w kości. W tym celu zaleca wykonanie zdjęcia panoramicznego. Jeżeli zęby mądrości są źle ustawione i przesuwają inne zęby zaleca się je usunąć. Do zabiegu kwalifikuje się pacjentów, którzy nie mają żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Ekstrakcja nie jest na przykład przeprowadzana u osób biorących leki przeciwzakrzepowe (aspirynę) lub mających zmiany nowotworowe.

Leczenie zębów mądrości jest zazwyczaj bardzo trudne, zwłaszcza kiedy niezbędne jest wykonanie leczenia kanałowego. W takim przypadku również zalecane jest usunięcie zepsutej ósemki, ponieważ próchnica może bardzo łatwo rozprzestrzenić się na inne zęby. Mogą też towarzyszyć temu dolegliwości bólowe. Jeżeli tak się stanie ekstrakcja zęba wykonywana jest w najbliższym możliwym terminie, podczas wizyty u naszego chirurga stomatologicznego.

Zalecenia po zabiegu usuwania ósemek

Ekstrakcja zębów mądrości jest jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów w całej stomatologii. Nic dziwnego, że osoba poddająca się zabiegowi szuka stomatologa, któremu może zaufać. Niezwykle ważne jest, aby po przeprowadzonej procedurze ekstrakcji pacjent stosował się do poniższych zaleceń;

redukcja pokarmów twardych oraz wymagających dużo gryzienia,

redukcja napojów zwierających alkohol oraz kofeinę,

wyeliminowanie wyrobów tytoniowych.

Ekstrakcja ósemki – Gdańsk

Dentyści, wykonujący ekstrakcje zębów mądrości to doświadczeni specjaliści w zakresie chirurgii szczękowej. Ich doświadczenie oraz umiejętności pozwalają na przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych w tym, dłutowanie zębów, usuwanie ósemek, resekcja korzenia, wyłuszczenie torbieli czy zamoknięcie połączenia ustno-zatokowego.

Z każdym pacjentem zgłaszającym się do naszego gabinetu w Gdańsku w pierwszej kolejności przeprowadzany jest wnikliwy wywiad oraz wykonywane są mu zdjęcia rentgenowskie. Dzięki temu lekarz może szybko oraz bardzo skutecznie zdiagnozować, czy ząb powinien zostać przeleczony oraz czy w przyszłości będzie powodował problemy w jamie ustnej. Jeżeli leczenie ósemki jest nieopłacalne, czy wręcz niemożliwe, wówczas dentysta może zarekomendować usuwanie zębów. Jak to wygląda w naszej klinice?

  • Usuwanie ósemek odbywa się po wnikliwej konsultacji oraz wywiadzie przeprowadzanym z pacjentem.
  • Wcześniej chirurg może przedstawić, czy istnieją jakieś alternatywy (np. leczenie), czy najlepsze będzie usunięciezębów mądrości.
  • Gdy nie ma opcji dalszego leczenia, wówczas kierujemy pacjentów na zabieg ekstrakcji do naszego gabinetu w centrum Gdańska.

Pod opieką naszych specjalistów możesz czuć się bezpieczny. Poinformują Cię o przebiegu zabiegów, możliwych powikłaniach i szczególnych środkach ostrożności, jakie należy zachować. Usuwanie ósemki odbywa się w znieczuleniu miejscowym, abyś nie odczuwał dyskomfortu, siedząc na fotelu dentystycznym. W celu umówienia wizyty skontaktuj się z nami telefonicznie.

   

Zabiegi usuwania ósemek w Gdańsku wykonuje

Dr Piotr Fitaszewski ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w kraju oraz za granicą. Wykorzystując zdobytą wiedzę Dr Piotr Fitaszewski w Centrum Stomatologicznym Curodental wykonuje wysoce skomplikowane zabiegi  z zakresu implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantoprotetyki.

Czytaj więcej

 
 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Usuwanie ósemek Gdańsk – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!