Chirurgia stomatologiczna

Często leczenie chirurgiczne stanowi jeden z etapów kompleksowego leczenia protetycznego, implantologicznego lub ortodontycznego. Centrum Stomatologiczne Curodental w Gdańsku oferuje kompleksową opiekę z zakresu chirurgii stomatologicznej. Nasi specjaliści współpracują ze sobą podczas planowania leczenia u pacjentów, dzięki temu możliwe jest uzyskanie jak najlepszych efektów. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz zastoswanie najnowszych technologii gwarantuje bezpieczne i fachowe przeprowadzenie każdego zabiegu.

Lekarze wykonujący zabiegi przeprowadzają je delikatnie starając się ograniczyć ingerencję w zdrowe tkanki. Dzięki temu, okres rekonwalescencji po zabiegu jest o wiele krótszy.  Zastosowane podczas leczenia znieczulenie pozwala na bezbolenne przeprowadzenie nawet najbloeśniejszych procedur.  Dodatkowo diagnostyka cyfrowa wykonywana na miejscu w klinice umożliwi dokładniejsze zaplanowanie leczenia.

.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej  oraz okolic przyległych. Jej głównym celem jest usuwanie zębów, które nie mogę już zostać wyleczone zachowawczo.  Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej pozwalają również na przygotowanie jamy ustnej do specjalistycznego leczenia z zakresu innych dziedzin stomatologii takich jak implantologia,  ortodoncja, protetyka czy periodontologia.

W naszym gabinecie w Gdańsku wykonujemy następując zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej: