Proteza zębowa Gdańsk

Proteza zębowa Gdańsk – protezy zębowe stosuje się głównie gdy w jamie ustnej pacjenta brakuje kilku zębów lub w wypadku całkowitego bezzębia. Bowiem gdy odtworzenie istniejących braków zębowych z wykorzystaniem stałych uzupełnień protetycznych jest niemożliwe, ciągłość łuków zębowych można przywrócić z wykorzystaniem ruchomych protez zębowych.   Zapobiegają one rozchwianiu oraz przemieszczaniu pozostałych zębów, poprawiają profil twarzy, kształt warg i ust oraz wymowę . Efektem jest młodszy i zdrowszy wygląd oraz poprawa jakości żucia i komfortu życia.

 

proteza zębowa Gdańsk

Protezy zębowe w Gdańsku – rodzaje protez

Ze względu na ilość uzupełnianych braków zębowych protezy dzielimy na:

– protezy całkowite – przeznaczone dla osób zmagających się z całkowitym bezzębiem w jednym lub obu łukach zębowych

protezy częściowe – przeznaczone dla osób, którym brakuje kilku zębów w jednym lub obu łukach zębowych.

 

Natomiast pod względem sposobu przenoszenia sił żucia wyróżniamy:

-protezy akrylowe – znane również jako osiadające, wykonane z żywicy akrylowej. Przenoszą one siły żucia na błonę śluzową dziąseł oraz podniebienia ( w przypadku protezy górnej). Mogą być dodatkowo oparte na zachowanym uzębieniu za pomocą metalowych klamer.

-protezy szkieletowe – inaczej nieosiadające, wykonane z żywicy akrylowej oraz metalu, wykorzystują do podparcia zęby naturalne. Zastosowany w ich budowie metal umożliwia ograniczenie ich rozległości, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w jamie ustnej. Ponadto, są proteza zębowa tego typu jest bardziej wytrzymała mechanicznie i stabilna, nie zaburza również odczucia smaku, a adaptacja do niej jest zdecydowanie łatwiejsza. W przypadku braków zębów własnych u Pacjenta konieczne jest wcześniejsze wszczepienie implantów zębowych.

Regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa zajmującego się leczeniem protetycznym, jak i codzienne przestrzeganie zasad higieny protez umożliwiają Pacjentom zadowalające korzystanie z protez zębowych nawet przez kilka lat.

Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental na konsultacje protetyczną do naszych specjalistów. Gabinet został wyposażony w cyfrowy tomograf komputerowy za pomocą, którego podczas jednej wizyty możliwe jest wykonanie zdjęć RTG oraz opracowanie całego planu leczenia.

 


Zabiegi wykonują

Lek. stom.
Edyta Kuskowska

 


Masz pytania dotyczące protezy zębowe Gdańsk? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Proteza zębowa Gdańsk – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!