Jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk

jednowizytowe leczenie kanałowe

Większości pacjentom leczenie kanałowe kojarzy się z bardzo dużą ilością długich i bolesnych wizyt. Jednak dzięki rozwijającej się technologii nowoczesne kliniki stomatologiczne mogą swoim pacjentom zaoferować przeprowadzenie leczenia kanałowego (endodontycznego) podczas jednej wizyty w gabinecie. To duża oszczędność czasu oraz nerwów dla pacjentów.

Tradycyjne leczenie kanałowe wymagało od pacjenta odbycia kilku wizyt, które trwały od jednej do półtorej godziny. Na nich odbywało się zatrucie zęba, usunięcie kanałów oraz odbudowa korony. Całość leczenia czasami trwała nawet miesiąc. Nowoczesne leczenie kanałowe pozwala skrócić do jednej wizyty! W naszej klinice jednowizytowe leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem.

Jednowizytowe leczenie kanałowe – przebieg

Lekarz endodonta rozpoczyna leczenie od otwarcia zęba i usunięcia zainfekowanej miazgi, następnie przy użyciu mikroskopu lokalizuje on kalały korzeniowe. Zlokalizowane kanały korzeniowe zostają oczyszczone dokładnie oraz wypłukane. W następnym kroku następuje odbudowa zęba, który po takim zabiegu może służyć pacjentowi jeszcze wiele lat.

Wskazania do jednowizytowego leczenia kanałowego

  • zapalenie miazgi, które objawia się bólem zęba,
  • ubytki próchnicowe z zainfekowaną miazgą lub jej martwica,
  • wrażliwość zębów na zmiany temperatury,
  • ból pojawiający się przy dotyku lub nagryzaniu,
  • przebarwienia zęba,
  • obrzęk dziąsła.

Przy wystąpieniu jakiegokolwiek z powyższych objawów należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który zweryfikuje stan naszego uzębienia oraz  dobierze najlepszą dla nas metodę leczenia.

Zabiegi wykonuje


Dr n med. Tomasz Piekarz ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie kontynuował naukę w ramach studiów doktorskich w dziedzinie stomatologii zachowawczej i endodoncji. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W trakcie studiów doktorskich pełnił funkcje nauczyciela akademickiego w Katedrze Mikrobiologii i Immunologii Medycznej oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dodatkowo Dr Piekarz swoje kwalifikacje oraz umiejętności praktyczne szkolił na licznych kursach doszkalających, konferencjach oraz konkursach. Jest autorem wielu publikacji z zakresu stomatologii, genetyki oraz mikrobiologii.

Rejestracja online

Masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami! – 58 308 15 98 lub 58 301 21 61