Zabieg Vector

Profilaktyka

Zabieg VECTOR jest bezinwazyjnym leczeniem jak i profilaktyką chorób przyzębia. Nie dość, że jest skuteczny to również jest o wiele bardziej komfortowy w porównaniu do innych zabiegów. Precyzyjnie zwalcza przyczyny paradontozy i bezpiecznie oraz wydajnie usuwa złogi, kamień i bakterie bez wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Dla kogo?

Podstawą skutecznego leczenie jest dbanie o higienę jamy ustnej. Dzięki temu, że zabieg jest bezbolesny i dobrze tolerowany przez pacjentów, zachęca do współpracy z lekarzem. Warto również wspomnieć, że zabieg Vector może być stosowany nie tylko do wszystkich stadiów zapalenia przyzębia (paradontozy) czy chorób dziąseł, a także wokół implantów, uzupełnień protetycznych czy cementu korzeniowego, które dzięki zastosowaniu urządzenia Vector nie zostają uszkodzone.

Na czym polega?

Vector to urządzenie, które służy zarówno do leczenia jak i profilaktyki paradontozy. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenia możliwe jest oczyszczenie głębokich kieszonek.  Usuwa nie tylko szkodliwą flore bakteryjną, ale i poleruje powierzchnie korzeni oraz uzdatnia ją aby powstał nowy przyczep dziąsła do korzeni zębowych. Urządzenie umożliwia aplikację leku podczas scalingu. Jako jedyne umożliwia pracę z fluidem hydroksyapatytowym, który nie tylko poleruje zęby ale i wbudowuje się w tkanki twarde zęba zamykając kanaliki zębinowe, dzięki czemu zmniejsza nadwrażliwość. Naprawia również odwracalne zmiany.

Urządzenie posiada również specjalną rękojeść paro, która wytwarza ultradźwięki  dzięki czemu zabieg jest zdecydowanie  przyjemniejszy. Podczas pracy końcówką paro podawany jest stężony fluid. Wysokie stężenie hydroksyapatytu sprawia, że zęby są jeszcze gładsze. Zabieg Vector z reguły nie wymaga  podawania środków znieczulających miejscowo.


Zabiegi wykonuje

Dr Monika Tubaja ukończyła Warszawski Uniwersytet Stomatologiczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Jej pasją zawodową jest periodontologia, aktualnie w tej właśnie dziedzinie kończy specjalizacje w Uniwersyteckim Centrum Stomatologicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach. W pracy stawia na miłą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjenta.

Czytaj więcej

Masz pytania dotyczące periodontolog Gdańsk? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Periodontolog Gdańsk – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!