Wybielanie Prevdent
– Wybielanie i regeneracja szkliwa
Wybielanie Prevdent jest regeneracyjnym wybielaniem zębów. Łączy wybielanie z odbudową szkliwa. Możliwe jest wybielenie o średnio 7 – 8 odcieni. Odbywa się ono jednowizytowo za pomocą lampy LED oraz specjalnego preparatu wybielającego, który zmniejsza nadwrażliwość zębów podczas zabiegu jak i po nim. Taka wizyta trwa od 1h – 3h.
Przygotowanie do zabiegu wybielania zębów metodą Prevdent
Przed zabiegiem trzeba się odpowiednio przygotować. Wszystkie zęby powinny być zdrowe, dlatego muszą być wyleczone. Nie może być żadnych ubytków ani próchnicy. Ważny też jest ogólny stan dziąseł i jamy ustnej, nie może być stanów zapalnych. Niezbędna jest również tzw. higienizacja – czyli oczyszczanie zębów z kamienia i osadu (skalling, piaskowanie), po którym trzeba odczekać przynajmniej 24h.
Etapy zabiegu wybielania zębów
1. Usuwanie plam – jest zaawansowaną kombinacją środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
2. Wybielanie – poprzez naniesienie specjalnej substancji (zawierającej nanohydroksyapatyt i nadtlenek wodoru). Preparat pozostaje na zębach ok. 10 minut. Ten etap jest powtarzany minimum sześć razy.
3. Naprawa szkliwa – dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nanohydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba – zmniejsza ono pozabiegową nadwrażliwość i dolegliwości bólowe.
Zalecenia po zabiegu
Zalecenia po wybielaniu regeneracyjnym (Prevdent) są takie same jak i po każdym innym specjalistycznym wybielaniu. Najważniejsze jest 48h po zabiegu. Przez ten czas, kluczowe jest trzymanie się białej diety. Oznacza ono wyłączenie z swojej diety produktów, które mogą zabarwić zęby. Należą do nich między innymi: kawa, herbata, wino, soki owocowe, ciemne sosy, czerwone mięso oraz barwiące owoce i warzywa.
Przeciwwskazania do zabiegu wybielania
wiek poniżej 18 lat
niewyleczone zęby
choroby dziąseł
alergie na wykorzystywane preparaty
– ciąża i karmienie piersią.
Zawsze należy też skonsultować się z lekarzem w kwestii zabiegu w przypadku nowotworów i chorób takich jak cukrzyca czy epilepsja.