Usuwanie kamienia Gdańsk

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby dwa razy do roku usuwać kamień nazębny w gabinecie stomatologicznym. Dużo osób jednak nie stosuje się do tych wytycznych, a czasami nawet nigdy nie poddało się takiemu zabiegowi, uważając go za niepotrzebny zabieg estetyczny, który nie ma żadnego wpływu na ich zdrowie. Warto jednak pamiętać, że w kamieniu nazębnym obecnych jest bardzo dużo bakterii, które mogą prowadzić do rozwoju takich problemów jak próchnica, choroby serca oraz nerek.

 

   

Co to jest kamień nazębny?

Na płytce nazębnej gromadzą się resztki jedzenia oraz różne bakterie. Część z nich usuwanych jest podczas codziennego mycia i płukania zębów. Natomiast ta część, której nie usuniemy podczas codziennej higienizacji, zalega w jamie ustnej i ulegają mineralizacji czyli twardnieją i tworzą kamień nazębny. Kamień może również gromadzić się pod dziąsłami, prowadząc tym samym do rozwoju stanu zapalnego.

W jamie ustnej gromadzą się jednak pozostałości, które po pewnym czasie ulegają mineralizacji, twardnieją i tworzą kamień nazębny. Zbiera się on również pod dziąsłami, co może prowadzić do rozwoju stanu zapalnego. Po pewnym czasie przez powstałe uszkodzenia mogą odsłonić się szyjki zębowe, a to jest pierwszy objaw chorób przyzębia – paradontozy.

   

Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym

Wielu pacjentów gabinet stomatologiczny odwiedza dopiero wtedy, gdy zacznie się nieznośny ból zęba. Kiedy jednak dojdzie już do momentu, w którym pacjent odczuwa ból bardzo często sytuacja jest na tyle poważna, że leczenie może stać się dłuższe oraz trwalsze. Warto pamiętać, że regularne przeglądy oraz poddanie się zabiegu higienizacji, może nas od tego uchronić.

W trakcie wizyty lekarz stomatolog lub profesjonalnie wyszkolona higienista stomatologiczna sprawdzi stan uzębienia oraz oceni ryzyko rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.

W Centrum Stomatologicznym Curodental pracują lekarze ze wszystkich dziedzin stomatologii. Dzięki temu każdy nasz pacjent przychodząc do naszej kliniki może być pewien, że wyjdzie z niej z pięknym, białym uśmiechem.

   

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Usuwanie kamienia nazębnego – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!