Tomografia komputerowa zębów, szczęki i żuchwy

tomografia komputerowa

W Centrum Stomatologicznym Curodental oprócz tradycyjnych zdjęć rentgenowskich wykonujemy również tomografię komputerową zębów, szczęki i żuchwy. Dzięki wykonaniu tomografii komputerowej możliwe jest otrzymania trójwymiarowego obrazu 3D, który pozwala na postawienie o wiele dokładniejszej diagnozy.

Tomografia komputerowa zębów, szczęki i żuchwy jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Całe badanie trwa niecałą minutę, a wynik gotowy jest praktycznie od razu i nagrywany na płytę CD lub DVD. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do badania.

Tomografia komputerowa jest szczególnie wskazana podczas leczenia implantologicznego. Tomograf pozwala znacząco usprawnić pracę lekarza implantologa podczas zabiegu wszczepiania implantu. Dzięki niemu możliwa jest dokładna analiza stanu kości. Wykonanie tomografii komputerowej jest również pomocne w trakcie leczenia endodontycznego. Dzięki niemu lekarz stomatolog może dokładnie zbadać każdy korzeń, jego anatomię i stan – wspomaga leczenie kanałowe. Dodatkowo wykonanie tomografii pomaga wykryć wiele nieprawidłowości, takich jak; próchnica zmiany okołopowierzchniowe, zęby zatrzymane, dodatkowe i nadliczbowe.

Centrum Stomatologiczne Curodental dysponuje nowoczesnym cyfrowym aparatem, który zmniejsza dawki promieniowania nawet o 70-95% w stosunku do klasycznych urządzeń. Dawka pochłoniętego przez pacjenta promieniowania, może być porównana do promieniowania jakie codziennie każdy z nas otrzymuje ze środowiska naturalnego.

Tomografia komputerowa Gdańsk – Zalety badania

Tomografia komputerowa ma wiele zalet jedną z nich jest między innymi skrócenie czasu trwania badania. Dodatkowo w Centrum Stomatologicznym Curodental korzystamy z nowoczesnego tomografu cyfrowego, który pozwala osiągnąć o wiele wyższą szczegółowość badania niż kiedykolwiek wcześniej. Warto również podkreślić, iż nowoczesne aparaty umożliwiają również możliwość generowania dowolnych przekrojów uzyskanego obrazu pozwalając dzięki temu na bardzo dokładne zmierzenie, zarówno struktury zębów, nerwów, jak i zatok szczękowych oraz naczyń krwionośnych. Uzyskane dzięki temu pomiary są rzeczywistymi wymiarami w skali 1:1.

Warto wspomnieć, że wykonanie tomografu komputerowego jest również bardzo ekonomiczne, ponieważ zastępuje ono zdjęcie cefalometryczne, panoramiczne oraz zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Masz pytania dotyczące implanty Gdańsk? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Tomografia komputerowa- Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!