Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, zwana inaczej stomatologią ogólną zajmuje się głównie profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny estetyczny wygląd. Obejmuje najważniejsze usługi związane z prawidłową higieną jamy ustnej. Regularne wizyty u dentysty i poddawanie się zalecanym zabiegom efektywnie wzmacnia struktury zębów oraz uodparnia je na działanie bakterii, które są odpowiedzialne za różne, poważne choroby przyzębia.


W Centrum Stomatologicznym Curodental stosujemy najwyższej jakości wypełnienia kompozytowe, nowoczesne narzędzia i techniki. Cenimy sobie komfort naszych pacjentów dlatego, aby zminimalizować stres związany z wizytą u dentysty i bólem zapewniamy przyjazne podejście zespołu stomatologów oraz bezpieczne metody znieczulania.
Podstawowe zabiegi stomatologii zachowawczej:

  • badanie kontrolne (przegląd uzębienia i jamy ustnej – wizualna ocena stanu uzębienia i błon śluzowych jamy ustnej)
  • instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej
  • diagnostyka próchnicy i jej leczenie, wypełnianie ubytków
  • leczenie stanów pourazowych stałych zębów
  • leczenie kanałowe (przeprowadzamy również jednowizytowo pod mikroskopem)
  • odbudowa brakującego zęba za pomocą mostu z kompozytu
  • kosmetyczna odbudowa koron zębów
  • pełna higienizacja zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja)

Podstawą podczas badania w gabinecie dentystycznym oprócz dokładnego wywiadu i wizualnej oceny, często niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Nasze Centrum od ręki wykonuje zdjęcia RTG panoramiczne (pantomograf) oraz zdjęcia punktowe w celach diagnostycznych. Takie zdjęcia powinno wykonywać się co dwa lata. Dzięki nim widać dokładny stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Widać na nim dokąd sięgają zmiany próchnicowe i czy trzeba przeprowadzić leczenie kanałowe. Przy okazji lekarz może ocenić ilość i kształt kanałów, jeśli próchnica dotarła do miazgi i kanały zębowe wymagają leczenia.


Zabiegi wykonują

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Umów się na wizytę