Scaling z hydroksyapatytem

   

Scaling periodontologiczny – jest to czyszczenie zębów, higienizacja, usuwanie kamienia przez periodontologa z zastosowaniem specjalnego preparatu z hydroksyspstytem.

Co to jest scaling?

Scaling zębów (lub skaling) jest zabiegiem dentystycznym stosowanym profilaktycznie, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego skalerem ręcznym mechanicznie, gromadzącego się wokół szyjek zębowych w obrębie dwóch powierzchni: nad i pod dziąsłami.

Osadzanie się kamienia w jamie ustnej sprzyja namnażaniu się bakterii. Może to doprowadzić do różnych problemów i chorób dziąseł. Stanu zapalnego, obniżeniu dziąseł, stopniowego zaniku kości otaczającej ząb, a ostatecznie do rozchwiania zębów, paradontozy czy próchnicy. Właśnie dlatego zachęcamy do regularnego scalingu.

   

Co to jest hydroksyapatyt?

Jest to minerał z grupy fosforanów wapniowych, który w naturalnym środowisku występuje w minerałach. Jest on również składnikiem kości i zębów. Stanowi w nich rusztowanie zapewniające mechaniczne właściwości. Ze względu na specyficzne właściwości hydroksyapatytu coraz częściej jest on wykorzystywany w medycynie, między innymi w transplantologii, medycynie estetycznej oraz stomatologii

Hydroksyapatyt w scalingu ma za zadanie dogłębnie czyścić kieszonki zębowe. Dezynfekować je – zabijać bakterie = które się w nich gromadzą. Wspomaga on również proces odbudowy uszkodzonego szkliwa zębów orazm tym samym wzmacnia szkliwo.

   

Zabiegi wykonuje

Dr Monika Mitek (Tubaja) ukończyła Warszawski Uniwersytet Stomatologiczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Jej pasją zawodową jest periodontologia, aktualnie w tej właśnie dziedzinie kończy specjalizacje w Uniwersyteckim Centrum Stomatologicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach. W pracy stawia na miłą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjenta.

Czytaj więcej

   

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Umów się na wizytę