Dłutowanie ósemek Gdańsk

Dłutowanie ósemek

Ósemki inaczej zwane również zębami mądrości znajdują się w ostatnim rzędzie w żuchwie i wyrastają po 17 roku życia. Pojawienie się zębów mądrości może prowadzić na przykład do skrzywienia pozostałych zębów, bo bardzo często nie są one w stanie pomieścić się w szczęce pacjenta. Ponadto poprzez utrudniony do nich dostęp bardzo ciężko jest dbać o ich prawidłowa higienę. Przez co zalega na nich pokarm, który stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii.

   

Kiedy dłutowanie ósemek jest konieczne?

Ósemki nie sprawiające problemów nie muszą zostawać usunięte. Na przeglądzie lekarz stomatolog określi czy zęby mądrości rozwijają się prawidłowo czy nie muszą zostać usunięte. W tym celu wykonuje się zdjęcie RTG panoramiczne. W Centrum Stomatologicznym Curodental dysponujemy nowoczesnym aparatem cyfrowym, który zmniejsza promieniowanie nawet o 70-95% w stosunku do klasycznych aparatów rentgenowskich. Dzięki temu dawka, którą pochłania pacjent w trakcie badania, jest porównywalna do promieniowania jakie codziennie otrzymuje on ze środowiska naturalnego.

Warto również pamiętać, że leczenie ósemek jest bardzo problematyczne, dotyczy to głównie sytuacji w której niezbędne jest wykonanie leczenia kanałowego. W takich przypadkach również zalecane jest przeprowadzenie zabiegu dłutowania ósemek, ponieważ próchnica może bardzo latwo rozprzestrzeniać się na pozostałe zęby w jamie ustnej.

Dłutowanie ósemek jest jednym z bardziej inwazyjnych zabiegów w stomatologii. Dlatego przed pojęciem decyzji o jego przeprowadzeniu należy skonsultować się z lekarzem stomatologiem, o specjalizacji chirurgii stomatologicznej.

 

Zabieg wykonują

Dr Piotr Fitaszewski ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w kraju oraz za granicą. Wykorzystując zdobytą wiedzę Dr Piotr Fitaszewski w Centrum Stomatologicznym Curodental wykonuje wysoce skomplikowane zabiegi  z zakresu implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantoprotetyki.

   

Masz pytania dotyczące implanty Gdańsk? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Dłutowanie ósemek Gdańsk – Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego Curodental!